Jdi na obsah Jdi na menu
 


Filmografie2

16. 4. 2006
d
Herecká Filmografie

2006-
Děsnej dojak
Komedie / Romantický /USA / 83 min
Režie-Jason Fridberger, Aaron Seltrez
Hrají-Alyson Hannigan, Jennifer Colidge, Carmen Electra, Fred Willard

Obsah- "Hlavní postavou příběhu je Julia Jones, jejíž přízvisko je kombinací jmen herecké superstar Julie Roberts a fiktivní filmové postavy Bridget Jones. V samotné postavě se pak tyto dvě dámy, které publikum rádo sleduje v zamilovaných situacích, prolínají. "Jednu věc víme o Julii jistě - ať se ji snažíte srazit na kolena sebevíce, nikdy nezlomíte jejího ducha," říká režisér Aaron Seltzer. "Věří v opravdovou lásku a přes to prostě nejede vlak."

Jedním z filmů, jejichž dějové prvky se ukázaly být vhodnou předlohou šťavnaté parodie, byl komerční trhák Moje tlustá řecká svatba. Obdobné potíže při hledání pana Pravého způsobuje rodina také Julii v DĚSNÝM DOJÁKU - její rodiče vyžadují, aby si našla někoho, kdo má stejné kořeny. A vzhledem k tomu, že její rodina dává úplně novou dimenzi slovu multikulturalismus - otec je Afroameričan, matka indiánka a sestra Japonka - není tento úkol nijak snadný. Julie zkrátka nemůže vyhovět všem.

Julie se upíná k ideálu opravdové lásky a tu nachází v muži jménem Grant Funkyerdoder, jehož filmaři pojmenovali na počest herce Hugha Granta a fiktivní postavy z filmů Fotr je lotr a Jeho fotr, to je lotr Grega Fockera. Z filmu Fotr je lotr si vypůjčili také americké rodiče velmi britsky založeného Granta - Bernieho a Roz, které původně ztvárnili Dustin Hoffman a Barbra Streisand. Než se Julii podaří najít v Grantovi lásku, hledá odbornou pomoc u schůzkologa Hitche, který je narážkou na loňskou komedii s Willem Smithem. Ten jí pomůže podstoupit úpravy zevnějšku, známé z pořadů typu "Vypadáš skvěle".

Archetypální postavou bývalé přítelkyně hlavního mužského hrdiny je v tomto filmu Andy v podání Sophie Monk. Tento motiv si film vypůjčil z komedie Svatba mého nejlepšího přítele, v němž si obdobnou postavu zahrála Cameron Diaz. Šílené autorské duo Aaron Seltzer a Jason Friedberg, které tvořilo třetinu scénáristického týmu úspěšné parodie Scary Movie: Děsnej biják, chce svým novým filmem DĚSNEJ DOJÁK potěšit všechny lidi, kteří romantické komedie milují - a také všechny ty, kteří je nenávidí. (oficiální text distributora)

V kinech
Cz-27.4.2006
Sk-27.4.2006

2005-How I Meet Your Mother
Komedie / Romantický /USA / 13x25 min
Režie-Pamela Friedman
Hrají-Alyson Hannigan, Neila Patrick Harris, Cobie Smulders

Obsah- Příběh se točí kolem Teda (Josh Randor) a jeho zamilování se. Začne to tím, když Todův nejlepší kamarád Marshall (Jason Segal) požádá o ruku svou dlouholetou přítelkyni Lily (Alyson Hannigan). V ten moment si Tod uvědomí, že by měl něco udělat aby našel pravou lásku. Pomocníkem v jeho nelehkém úkolu je Barney (Neil Patrick Harris) přítel s nekončícími, někdy divnímymi názory jake se lehce seznamít se ženami. Když Ted potká Robin (Cobie Smulders) je si jistý, že je to láska na první pohled ale osud má ještě něco v záloze. (BUD-SFIS)

2003-A&E Biography:Buffy the Vampire Slayer
 Dokumentární /USA / 60 min

Hrají-David Boreanaz, Joss Whedone, Anthony Head, Alyson Hanigan, Sarah Michelle Gellar, Michelle Trachtenberg, Emma Caulfield, Bill Mummy


-Prci Prci Prcičky Svadba
Komedie /USA / Německo/ 96 min

Režie-Jeese Dylan
Hrají-Alyson Hannigan, Thomas Lan Nicholas, Edye Kaie, Thomas Sean, William Scot, Eugene Levy, January Jones, Fred Willard, Laurence Presman, John Cho, Justin Finsfeld, Jenifer Coolige, Molly Cheak

Obsah- Bouřliváci, známí divákům celého světa z filmů Prci, prci, prcičky (American Pie) a Prci, prci, prcičky 2 (American Pie 2), se znovu setkávají ve třetím volném pokračování této divácky úspěšné série. Studentská léta jsou již jen ve vzpomínkách, z dětí se stali dospělí, avšak jsou připraveni zařádit si při další velké události. Jim (Jason Biggs) a Michelle (Alyson Hannigan) se budou brát - jak jinak, než ve spěchu. Jimova nemocná babička by ještě ráda viděla jeho svatební obřad, a tak se mladí rozhodnou vše zařídit za neuvěřitelné dva týdny. Stifler plánuje poslední loučení se svobodou (na řadu přijdou striptérky v netypických rolích). Finch (Eddie Kaye Thomas) je rozhodně pro všechny svatební rituály, ale v žádném případě nechce dopřát Stiflerovi "dvorní dámu", kterou nemá být nikdo jiný než Michellina sexuálně přitažlivá sestra Cadence (January Jones). Zatímco všichni propadají šílenství, Jimův otec (Eugene Levy) je v pohodě, jako vždy rozdává rady a připravuje se na nejlepší den svého života. (oficiální text distributora)

Na DvD-23.02.2004
Premiera v kinech byla
v Cz-23.10.2003
V Sk-23.10.20032001-Mimo zákon
Drama / USA / 91 min

Hrají-Alyson hannigan, Jenifer Esposito, Steve Harris, Nastasja Kinski, Todd Field, Tobby Hus, Fredy Rodrigues, Roxxane Hart


-Prci Prci Prcičky 2
Komedie / USA / 104 min

Režie-James B Rogers
Hrají Alyson Hannigan, Jason Biggs, Shanon Elizbeth, Chris Clain, Natasha Lyone, Thomas Lan Nicholas, Tara Reid, Sean Willian Scott, Mena Suvari, Edye Kaine Thomas, Eugene Levy, Chris Owen, Molly Cheak, John Cho, Justin Isfeld, Eri Mariental, Casey Affleck, George Wyner, Lary Drake, Kevin Cooney, Adam Brody, Kevin Kilner, Jennifer Coolige, Chris Pen, Christina Pindrich, Adam Herz, James B Rogers.

Obsah- Nemotorný Jim, sympatický Kevin, sportovec Oz, intelektuál Finch a frajírek Stifler mají za sebou rok půstu na univerzitě a před sebou prázdniny. Pronajatý dům na pláži dává každému z nich naději na skvělý sex. Jejich touha po alespoň jedné bouřlivé noci je tak velká, že přijmou i brigádu, aby si vydělali nějaký ten dolar. Jenže správný sex dělají minimálně dva a v tom je i tentokrát potíž. O holky, které by měly pochopení pro jejich hobby, je nouze, a kluci to s nimi (i sami se sebou) mají zkrátka těžké. Dlouho a pečlivě připravovaný mejdan se i tentokrát poněkud vymkne režii. Nikdo však zkrátka nepřijde. Pokračování filmu(Oficialní text Distributora)
2000-Boys and Girls/Kluci a Holky
Komedie / Romantický / Drama / USA / 94 min

Režie-Robert Iscove,
Hrají-Alyson Hannigan, Claire Forlani, Amanda Detmeter, Heather Donahue, Fredie Prinze Jr., Jason Biggs, Brendon Ryan Barett, Mat Schulze

Obsah- Ryan a Jennifer se poprvé setkali, když jim bylo dvanáct let a byla to nenávist na první pohled. Ale o osm let později se tito dva diametrálně odlišní lidé stanou nejlepšími přáteli, což znamená, že jeden druhému mohou říci cokoliv. A tak je vše možné... (oficiální text distributora)


1999-Hayley Wagner, Star (Tv)
Komedie / USA / 95 min

Hrají-Alyson Hannigan, Nick Cornichs, Bill Fabervaklle, Pam Grier, Priscila Presley, Meghan Ory.

-Prci, Prci, Prcičky

Režie-Paul Weitz, Chris Weitz
Hrají-
Alyson Hannigan, Shannon Elizabeth, Chris Klein, Natasha Lionne, Thomas Las Nicholas, Tara Raid, Sean William Scott, Mena Suvari, Eddie Thaine Thomas, Eugenie Levy, jennifer coolige, chris owen, Klyde Kusatcu, Lawrence Presmman, Molly Cheek, Christina Milan, Justin Isfeld, John Cho, Erick Lively, Eri Mariental, Mark Hoppus, Thomas De Longe, James DeBello, Chris Weitz , Casey Affleck

Obsah- Čtyři mušketýři střední školy uzavřou na jednom z mejdanů smlouvu, v níž se zavážou že ani jeden neprojde absolutoriem coby panic. Pochopitelně, že nikdo nechce být poslední a tak se balí jako o závod. Vypadá to, že Jim bude mít štěstí. Velice se mu líbí exotická sexbomba Nadia, která od něho chce doučovat historii a to ve cvičebním úboru. Že by výzva? Jim proto instaluje na computer digitální kameru, takže všichni spolužáci mohou přes Internet sledovat, co se bude dít v jeho pokoji. Oz si zase podle své povahy hledá citlivou duši Ale co tím vlastně myslí citlivou ? Asi to bude roztomilá Heather z pěveckého kroužku. Kevin to má jednoduché, je už dávno zadán. Ale jeho dívka Vicky pořád čeká na správné místo a správný čas. Zdá se, že jedině intelektuální Finch si nedělá starosti. Ale nechce náhodou podvádět?   (oficiální text distributora)
-Spothlight on location American Pie(Tv)
Dokumentární / Krátkometrážní / USA /  10 min

Hrají-Alyson Hannigan, Natasha Lyonne, Sean William Scott, Mena Suvari, Chris Weitz, Paul Weitz, Tara Reid, Thomas Ian Nicholas, Chris Klein, Eddie Kayne Thomas,1998-Mrtvý na Univerzitě
Komedie / USA /  96 min

Režie-Alan Cohn
Hrají-Alyson Hannigan, Tom Everett Scott, Mark-Paul Gosselaar, Lochlyn Munro, Scheley Mail, Linda Cardellini, Brian Howe1997-
Byffy přemožitelka Upíru(Tv)
Akční / Fantasy / Drama / Horor USA / 44 min

Režie-David Semel, Reza Badyi, Daniel Attias, Adam J. Levy, Christopher Hibler, James A. Cortner, David Grossman, Marita Grabiak, Jossh Whedon, Nick Mark, Charles Martin Smith, Deran Sarafiat, Rcik Rosental, Turi Meyr, Michale Lange, Bil L. Norton.
Hrají- Alyson Hannigan,Sarah Michelle Gellar, Anthony Steward Head, David Boreanaz, Seth Green , Emma Caulfield, Marc Blukas, Charisma Carpentr, Mischel Trautchenberg, Amber Benson, Armin Schirman, D.B. Woodsman, Lindsay Crouse, Elisha Dushu, James Marsters.

Obsah-V káždé generaci je jedná vyvolená která má bratit svět před upíry a před všemožnými silami zla aby s nimi navžy skoncovala.. (oficiální text distributora) 


1996-Case For Live, A(tv)
Drama / USA /

Hrají-Alyson Hannigan, Valerie Bertinelli, lawrence Pressman, Mel Harris, Brien Mcnamara,


-For My Daughter's Horor(tv)
Drama / USA / 88 min

Režie-Alan Metzeger,
Hrají-Alyson Hannigan, Gary Cole, Nicholle Tom, Mary Key Place, Abraham Alvarez1995-Tajemství mého muže(tv)
 Drama / USA /  89 min

Režie-Sandor Stern
Hrají-Alyson Hannigan,Tiffani-Amber Thiessen, Steven Eckholt, Gerald Mcrayen, James Quatrochi, Erick Close, Patrick labyorteux1991-Switched and Birth(tv)
Drama / USA /  186 min

Režie-Warris Husain
Hrají-Alyson Hannigan, Bonie Bedelia, Eve Gordon, Lois Smith, Keli Williams, Jacqueline Scott, Miguel Sandoval, Mario Machado


1998-"Free Spirit"
Komedie / USA / 30 min

Hrají-Alyson Hannigan,


1988
-Krásná mimozemštanka
Komedie / Sci-Fi / USA /  105 min

Režie-Richard Benjamin
Hrají-Alyson Hannigan,Dan Akroyd, Kim Basinger, Jon Lovitz, Seth Green, Gary Shearer, Juliette Lewis

Obsah- Ovdovělý vědec dr. Steven Mills hledá radarovými paprsky mimozemské formy života. Aniž o tom ví, jeho signály jsou zachyceny na vzdálené planetě, jejíž Rada starších se rozhodne poslat na Zemi krásnou Celestu. Mimozemšťanka má kontaktovat dr. Millse a zjistit složení jím vysílaných paprsků, které mohou planetu zachránit před hrozícím zničením. Celesta, čerpající všechny informace o pozemském životě ze své encyklopedické kabelky, potká Millse na večírku. Vědec je lepou dívkou okouzlen a rozhodne se s ní oženit. Jeho třináctiletá dcera Jessie vytuší, že její nová matka není běžnou lidskou bytostí. Celesta se přizná ke svému původu i ke svému poslání na Zemi, ale trvá na tom, že její city k Millsovi jsou opravdové. Duplikace radarového vysílání zachrání vzdálenou planetu a Celesta může zůstat na Zemi.   (oficiální text distributora)